داشتن مدرک برای تایید مهارت زبان، گامی مهم و اساسی برای اخذ ویزا و اشتغال در خارج از کشور می باشد. مهارت های زبانی یکی از اصول موفقیت شغلی در کنار سایر مهارت ها و توانایی های افراد است. بسیاری از سازمان ها، مراکز کاری ،کاریابی و هم چنین شرکت ها در سرتاسر دنیا، به مدرک آیلتس به عنوان مبنای انتخاب فرد مناسب تکیه می کنند. در بیشتر کشورهایی که زبان اصلی آن ها انگلیسی می باشد، داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر برای متقاضیان و تحصیل کرده های خارج از آن کشور، یکی از پیش شرط های اصلی می باشد. سطح مهارت زبانی قابل قبول مؤسسات، شرکت ها وسازمان های گوناگون متفاوت است و حتی نوع مدرک آیلتس جنرال یا آکادمیک  و همچنین میزان نمره قبولی را نیز بر حسب نیاز، خود کشورها و سازمان ها تعیین می کنند.

در بریتانیا، متقاضیان باید در بخش های آیلتس تست (خواندن، نوشتاری، شنیداری و گفتاری) حداقل نمره ۶.۵ را کسب کنند.

برای اشتغال در استرالیا، نمره آزمون ۵ شما را در سطح vocational و نمره آزمون ۶ شما را در سطح competent قرار می‌دهد.

در نیوزلند، متقاضیان اشتغال باید نمره کلی ۴ یا بیشتر را در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال کسب کنند. البته سایر اطلاعات مربوط به مهارت‌ های زبانی از جمله کشورهایی که در آنها زندگی‌ کرده‌اید، کشور فعلی محل اقامت و مهارت ‌های زبانی خانواده هم امتیاز محسوب می‌شود.

در کانادا، متقاضیان باید نمره ‌های آزمون آیلتس را مستقیما با سازمانی که می‌خواهند در آن مشغول به کار شوند، چک کنند. کارفرمایان و مؤسسات آموزشی این کشور خودشان سطوح زبان مورد نیاز را تعیین می‌کنند.

در تمام این کشورها، حداقل نمره مورد نیاز به نسبت فرصت شغلی مورد نظرتان متغیر خواهد بود. برای برخی از تخصص‌ها، متقاضیان باید حداقل نمره ۶ را در تمام بخش‌های آزمون کسب کنند اما مثلا برای معلم‌ها، حداقل نمره ۷ است.

فقط کافیست جهت دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام، شرکت و اخذ مدرک آیلتس با کارشناسان ما از طریق منوی سمت راست ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code