انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد با توجه به تمهیدات وزارت علوم و سازمان سنجش متحمل تغییراتی شده است، از این پس داوطلبانی که می خواهند. شانس خود را برای قبولی رشته پزشکی دانشگاه آزاد بسنجند، موظف به تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و ثبت کد رشته های پزشکی دانشگاه آزاد مورد نظر خود، در این فرم هستند. پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبانی که علاقمند به ادامه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه آزاد هستند، می توانند در زمان انتخاب رشته دانشگاه های سراسری کد رشته محل های مورد علاقه خود در رشته پزشکی دانشگاه آزاد را نیز در فرم انتخاب رشته دانشگاه های سراسری وارد نمایند. با توجه به تغییرات ایجاد شده، در ادامه این مقاله زمان و نحوه انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ ارائه شده است.
برای انتخاب رشته دانشگاه پزشکب ازاد رتبه کشوری داوطلبان مورد بررسی قرار می گیرد و نکته منفی که برای این دانشگاه وجود دارد این است که سهمیه های مناطق و ایثارگری تاثیری در انتخاب رشته این دانشگاه و قبولی پزشکی ندارد چرا که داوطلبان بر مبنای رتبه کشوری با یکدیگر مقایسه می شوند. برای قبولی پزشکی ازاد باید رتبه لازم را کسب کنید و می توانید با بررسی کارنامه پذیرفته شدگان سال های گذشته و مقایسه آن با رتبه ای که خود کسب کرده اید، شانس پذیرشتان را به صورت حدودی به دست آورید.

زمان انتخاب رشته پزشکی دانشگاه در سال 1400؟

به دلیل ادغام انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری در رشته پزشکی، داوطلبان متقاضی این رشته در دانشگاه آزاد از این پس باید همزمان با انتخاب رشته دانشگاه های سراسری [روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی و پیام نور] کد رشته محل های این رشته در دانشگاه آزاد را نیز انتخاب کنند. سال گذشته بدلیل تعویق در زمان برگزاری کنکور سراسری، انتخاب رشته این آزمون اوایل مهر ماه انجام گرفت، با توجه به تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1400 پیش بینی می شود امسال انتخاب رشته کنکور سراسری 1400در نیمه دوم مرداد ماه صورت گیرد.

 

میزان شهریه دانشگاه ازاد چه مقدار است؟!

میزان شهریه دانشگاه ازاد در رشته پزشکی تقریبا برای هر ترم تحصیلی حدود 8/5 الی 9 میلیون تومان است و دانشجویان باید دو بار در سال این مبلغ را که حدود 17 الی 18 میلیون تومان برای یکسال می شود، پرداخت نمایند. قابل ذکر است که این مبلغ برای دانشجویان شاخه های پرشکی دوره ظرفیت مازاد دو برابر است. البته نباید نگرانی از جهت پرداخت شهریه داشته باشید زیرا اکثر دانشگاه ها تسهیلاتی از جمله وام شهریه و تخفیف شهریه برای دانشجویان در نظر می گیرند. انتخاب رشته مهم ترین بخش کنکور سراسری بشمار می رود چرا که سرنوشت هر داوطلب بر این اساس رقم می خورد. حال که انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ با دانشگاه سراسری ادغام شده، اولویت بندی انتخاب ها از اهمیت ویژه ای برخوردار شده و داوطلبان باید کلیه فاکتور های مهم را در نظر بگیرند. با توجه به اهمیت این انتخاب رشته در قبولی داوطلبان مقاله زیر آماده شده تا داوطلبان به هرآنچه که برای یک انتخاب رشته دقیق نیاز دارند دست یابند.

 

اگر که شما دچار سردرگمی در این زمینه شده اید و نمیدانید که چگونه پاسخ تمامی سوال هایتان را به طور کامل و جامع یافت کنید و یا اینکه دچار استرس و اضطراب شده اید دیگر نگران نباشید شما میتونید با تماس با ما و مشاوره هایمان به هر انچه که میخواهید دسترسی پیدا کنید.

 

با آرزوی موفقیت برای شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code