از جمله دوران سخت و پر خاطره ای که جوانان بالای 18 سال می بایست سپری نمایند، خدمت سربازی است. همانطور که می دانید استخدام شدن در بسیاری از شغل های دولتی نیاز به کارت پایان خدمت دارد. به همین دلیل بعضی از افراد مشمول به دنبال اطلاعات کافی برای گرفتن معافیت سربازی هستند. در قانون نظام وظیفه عمومی ناجا انواع معافیت های سربازی وجود دارند و هر کدام بسته به شرایطی می توانند دریافت شوند. اما شاید این سوال پیش بیاید که معافیت های سربازی چند نوع هستند؟

به طور کلی معافیت ها یا به صورت دائمی بوده و یا به طور موقت مشمول را از انجام تعهد خود معاف می کنند. اما هر کدام از این معافیت های دائم و موقت نیز خود دارای دسته بندی هایی هستند که مشمولان واجد شرایط می توانند از آن ها استفاده نمایند.

به طور کلی معافیت های سربازی در دو نوع مختلف دائم و موقت دسته بندی می شود. معافیت های موقت به معافیت هایی گفته می شود که بعد از اتمام دوره آن ها، افراد باید به خدمت سربازی بروند. معافیتهای تحصیلی از این دسته از معافیت ها هستند. معافیت های دائم به معافیت هایی گفته می شود که بعد از اتمام مراحل دریافت آن ها، کارت پایان خدمت مشمول صادر می شود. یعنی فردی که دارای معافیت دائم سربازی است دقیقا مانند کسانی که خدمت نظام وظیفه خود را تا انتها انجام داده اند، کارت پایان خدمت دریافت می کند.

در ادامه انواع معافیت های سربازی که به صورت دائم هستند، را برای شما ذکر می کنیم تا متوجه شوید که معافیت های سربازی چند نوع هستند. شما برای دریافت انواع معافیت نظام وظیفه باید حتما دارای شرایط خاصی باشید. هر کدام از انواع معافیت های سربازی شرایط مخصوص به خود را دارند و برای دریافت آن ها باید مراحل خاصی را انجام دهید.

دریافت یکی از انواع معافیت های سربازی زیر به این معنی است که شما معافیت دائم سربازی را دریافت کرده اید و دیگر نیازی به اعزام به خدمت سربازی در آینده نیست. شما می توانید با کارت پایان خدمت خود در سازمان ها و ارگان های دولتی استخدام شده و محدودیتی از نظر استخدام در شغل مورد علاقه خود نداشته باشید.

جهت دریافت مشاوره در زمینه انواع روشهای معافیت سربازی و همچنین پیگیری و انجام پرونده معافیت خود فقط کافیست با کارشناسان مجرب موسسه مدرک فوری ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code