نمره بندی آزمون آیلتس از ۰ تا ۹ است و برای قبولی در آزمون نمره‌ی خاصی در نظر گرفته نشده است. اما به طور میانگین می‌توان گفت که نمره‌ی ۵ نمره‌ی متوسطی به شمار می‌آید. نمره‌های‌ ۶ به بالا نمره‌های خوب تلقی می‌شوند. با این حال برای ورود به بیشتر دانشگاه‌های برتر کسب حداقل نمره‌ی ۷ لازم است. البته باید گفت که هر دانشگاه و موسسه‌ای شرایط و استانداردهای خود را دارد و به منظور اخذ پذیرش در مقاطع و رشته‌های هر دانشگاه یا قبولی در موسسه‌های مختلف، باید از شرایط قبولی آن‌ها آگاهی داشته باشید.

در صورت شرکت در آزمون آیلتس امکان ارسال نتیجه‌ی آزمون به پنج دانشگاه و موسسه به صورت رایگان امکان پذیر است.‌ شما می‌توانید تا یک ماه بعد از آزمون اقدام به ارسال نتایج آزمون آیلتس به دانشگاه یا موسسه‌ی مورد نظر خود را بکنید. اما اگر بیشتر از یک ماه از تاریخ امتحان گذشته باشد، یا داوطلب قصد داشته باشد نتیجه‌ی آزمون خود را به دانشگاه‌های بیشتری ارسال نماید، باید هزینه‌ی ارسال کارنامه را پرداخت کند.

سیستم استعلام مدرک آیلتس تنها در اختیار دانشگاه‌ها و موسساتی است که نام آنها در فهرست سازمان‌های مجاز به دسترسی به استعلام مدرک آیلتس باشد. قابل استعلام نبودن مدارک آیلتس به دلیل ایمنی سیستم ارزیابی و سنجش است و تنها موسساتی قادر به استعلام نمره‌ی آیلتس هستند که مورد تایید باشند. داوطلبان می‌توانند با دادن اطلاعات خود در وب سایت مرکزی که در آن اقدام به شرکت در آزمون کرده‌اند، نمره و مدرک آیلتس خود را مشاهده نمایند. فقط کافیست جهت دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام، شرکت و اخذ مدرک آیلتس با کارشناسان ما از طریق منوی سمت راست ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code