گذشته از ویزای چند بار ورود که به شما امکان می دهد حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شینگن بمانید؛ اعتبار ویزای یک بار ورود یا ویزای دو بار ورود به سفارت بستگی دارد.

سفارت تعداد روزهایی را که مجاز به اقامت در هر یک از کشورهای شینگن هستید تعیین می کند و همچنین اولین روز و آخرین روزی که مجاز به اقامت خود هستید را مشخص می کند.

این جایی است که بسیاری از فراد دچار سردرگمی می شوند، زیرا آنها نمی دانند بین اعتبار ویزا و مدت زمان اقامت تفاوتی وجود دارد.

مدت اقامت

حداکثر روزهایی است که مجاز به ماندن در شینگن هستید. اولین روزی که وارد شینگن می شوید، حتی اگر چند دقیقه قبل از نیمه شب وارد شوید، “روز اول” شمرده می شود. در حالی که “آخرین روز” روزی که شینگن را ترک می کنید شمرده می شود، حتی اگر فقط چند دقیقه بعد از نیمه شب باشد.

اعتبار ویزا

از طریق دیگر، اعتبار ویزا مدت زمانی است که می توانید از ویزای خود برای ورود و اقامت در منطقه شینگن استفاده کنید.

مثال: مدت اقامت ویزای شما 10 روز است، در حالی که اعتبار ویزای شما از 1 ژانویه تا 20 ژانویه می باشد. در این حالت شما می توانید در هر زمان و در این دوره وارد منطقه شینگن شوید. شما می توانید در تاریخ 3 ژانویه وارد منطقه شینگن شوید و در تاریخ 12 شینگن آنجا را ترک کنید. از طرف دیگر، اگر در تاریخ 15 ژانویه وارد منطقه شینگن شوید، با وجود عدم گذارندن تعداد روزهایی که مجاز به اقامت خود بودید، مجبور خواهید بود که در تاریخ 20 ژانویه خاک آن کشور را ترک کنید. به عبارت دیگر شما از مدت زمان 10 روز اقامت خود، فقط توانستید از 5 روز آن استفاده کنید.

ویزای مولتی شینگن

اگر شما ویزای چند بار ورود سه ساله داشته باشید که در تاریخ 15 ژانویه 2018 معتبر می شود؛ شما می توانید از این تاریخ وارد منطقه شینگن شوید و سپس پس از 15 ژانویه 2021 موظفید که خاک شینگن را ترک کنید. فراموش نکنید که برای هر دوره 180 روزه یک محدودیت 90 روزه وجود دارد.

از طرف دیگر، در صورت داشتن ویزای دو بار ورود با ویزای معتبر از تاریخ 1 ژانویه تا 1 مارچ و مدت زمان ماندن 10 روز، در این مدت می توانید دو بار وارد منطقه شینگن شوید. اگر فقط یک سفر داشته باشید و 10 روز را در یکی از کشورهای عضو شینگن بگذرانید، دیگر حق ورود به کشوری را ندارید، حتی با این وجود که ویزای شما هنوز معتبر است.

قانون 90/180 روزه ویزای شینگن

نکته دیگری که در آن بیشتر دارندگان ویزای شینگن چند بار ورود و همچنین اتباع کشورهایی که مجاز به ورود بدون ویزا هستند، دچار اشتباه می شوند این است که اکثر مردم فکر می کنند که دوره 180 روزه از روزی که ویزای شما معتبر است شروع می شود که درست نیست.

در واقع، دوره 180 روزه در حال چرخش است. بنابراین، هر زمان که مایل ورود به شینگن باشید، شما باید در نظر بگیرید که در 180 روز گذشته بیشتر از 90 روز در منطقه شینگن اقامت داشته اید یا خیر.

جهت اخذ ویزای شینگن و یا جهت تهیه هر یک از مدارک فوق و همچنین جهت اخذ دعوتنامه و یا جاب آفر (موقعیت کاری) فقط کافیست از طریق منوی سمت راست با کارشناسان مجرب موسسه مدرک فوری ارتباط برقرار نمایید تا در سریعترین زمان ممکن کلیه مدارک مورد نیاز برای شما را به بهترین نحو ممکن فراهم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code