متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری به جز ثبت نام و شرکت در ازمون دکتری می توانند از طریق ثبت نام دکتری استعداد درخشان در دانشگاه های دارای مجوز وزارت علوم نیز ، شانس ورود خود را به این مقطع آزمایش کنند. ثبت نام دکتری بدون آزمون دارای شرایط و ضوابط خاصی است که هر ساله توسط دانشگاه ها طی انتشار یک فراخوان منتشر می شود .

متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های دولتی ، علاوه بر ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۰، می توانند از طریق ثبت نام دکتری بدون آزمون که اصطلاحا به آن دکتری استعداد درخشان یا پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری از طریق بررسی مدارک و سوابق تحصیلی نیز گفته می شود ، در رقابت کسب صندلی در دانشگاه های سراسری کشور شرکت کنند .

داوطلبان باید شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در دکتری بدون کنکور دانشگاه های سراسری را که طی بخشنامه ای توسط سازمان سنجش منتشر شده ، دارا باشند. در ادامه به شرح شرایط ، زمان و نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون در دانشگاه سراسری و جداول ارزشیابی داوطلبان دکتری بدون آزمون می پردازیم.

 

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون ۱۴۰۰
در آخرین بخشنامه ای که سازمان سنجش در تاریخ چهاردهم اردیبهشت ماه 95 در زمینه پذیرش دکتری بدون آزمون ( استعداد درخشان ) منتشر کرد ، شرایطی برای داوطلبان مشخص کرد . شرایط مذکور به شرح زیر است :

1. دارا بودن مدرک کارشناسی با میانگین کل حداقل 16

2. دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد با میانگین حداقل 17 بدون احتساب نمره پایان نامه

3. سپری نشدن بیش از دو سال از فارغ التحصیلی دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد

4. کسب حداقل 70 امتیاز از مجموع امتیازات جداول فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و مصاحبه مطابق با جداول ارزشیابی ( اولویت پذیرش با بالاترین امتیاز می باشد)

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید صندلی در رشته مورد نظر خود در مقطع دکتری و در دانشگاه مورد نظر فقط کافیست از طریق منوی سمت راست با کارشناسان مجرب موسسه مدرک ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code