در دهه اخیر تحصیل در رشته پزشکی به آرزو و رویای افراد زیادی تبدیل شده است. تعداد بالای داوطلبان ثبت نام در رشته علوم تجربی نیز می تواند نشان دهنده همین مسئله باشد. اما پذیرفته شدن در رشته پزشکی کار هر کسی نیست و معدود کسانی به هدف خود یعنی قبولی در رشته پزشکی می­رسند. اینکه که چطور بتوان بدون کنکور وارد دانشگاه برای تحصیل در رشته پزشکی شد از سوالات متداول علاقه مندان این شغل است. بدون شک درآمد بالا و کلاس کاری این حرفه از جمله دلایل استقبال زیاد از این رشته است. این مقاله به برسی و تحلیل این موضوع می­پردازد که چگونه می­توان اقدام به ثبت نام پزشکی بدون کنکور در سال 1398 کرد. شاید این سوال که آیا دانشگاهها بدون کنکور دانشجوی پزشکی می­پذیرند، ذهن بسیاری را درگیر خود کرده باشد.

ممکن است بیشتر اشخاصی که در تلاش برای پزشک شدن هستند تنها راه فرار از کنکور و تحصیل پزشکی را مهاجرت به کشورهای دیگر می دانند. برخی از دانشگاههای خارجی در طول زمانهای گذشته بدون کنکور پذیرای دانشجویان از سراسر دنیا بودند. همه ساله شاهد افزایش تعداد این دانشگاهها در دنیا هستیم. این دانشگاهها با اخذ شهریه از دانشجویان خارجی شرایط تحصیل برای آنان را فراهم می کنند.
مهاجرت تحصیلی با تمام مزایایی که دارد مشکلات و سختی های مخصوص به خود را نیز دارد. شرایط زندگی در برخی کشورهای رو به رشد، آشنایی با مردمان و فرهنگ های جدید از جمله ویژگی های تحصیل در کشورهای خارجی است. اما از طرفی دوری از خانواده، هم زبان نبودن با مردمان این کشورها و مسائلی از این قبیل دلایلی هستند که برخی نمی توانند با آن کنار آیند.
جدا از همه این مسائل، توانایی مالی و گاهی دشواری در یافتن شغل مناسب برای اکثر اشخاص، زندگی در کشورهای خارجی را سخت کرده است. اخیرا شرایطی در داخل ایران فراهم شده است که افراد از این قبیل می توانند از مزایای آن بهره مند شوند. هر شخصی که برای پزشک شدن حاضر به صرف هزینه باشد می تواند با ثبت نام در پردیس های دانشگاهها به تحصیل بپردازد.
خرید صندلی پزشکی در دانشگاههای علوم پزشکی مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. این افراد با پرداخت شهریه های بالا برای حق تحصیل خود، می توانند یکی از صندلی های دانشگاهها را از آن خود کنند. به این شکل داوطلبانی که موفق به کسب قبولی در رشته پزشکی نشده اند می توانند در داخل کشور خود تحصیل کنند.

جهت خرید صندلی در دانشگاههای داخل کشور و یا دانشگاههای خارج از کشور (در هر رشته ای که مد نظر دارید)، فقط کافیست از طریق بخش تماس با ما با یکی از کارشناسان مجرب موسسه مدرک فوری ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code