به‌صورت کلی عناصر زیر در یک پروپوزال تحقیقاتی استاندارد ضروری هستند اما برای حصول اطمینان ابتدا موارد را حتما با دانشکده خود کنترل کنید.

عنوان
مطمئن شوید که عنوان شامل کلمات کلیدی است. عنوان باعث ارتباط پروپوزال دکتری شما با اساتید راهنمای احتمالی، طرح­های سرمایه­‌گذاری و سایر موارد خواهد شد. مطمئن شوید که عنوان شما فراتر از توضیح ساده‌ا­ی از موضوع باشد. سعی کنید عنوان بخشی از رویکرد و سؤالات کلیدی شما را که به دنبال پاسخ آن هستید در بر بگیرد.

بازبینی تحقیق
در این قسمت باید به طور خلاصه به مطالعات پیشین در حوزه کاری خود اشاره کنید و جایگاه فعلی آن‌ها را مشخص کنید. سعی کنید مطالب را به صورت جزئی و دقیق بیان کنید اما از پیچیده کردن موضوع دوری کنید. همچنین شما باید در این قسمت تلاش کنید تا ارتباطی بین تحقیقاتتان و توانایی‌های دانشکده‌هایی که به آن درخواست می‌دهید، برقرار کنید. برای فهمیدن تحقیقاتی که در این بخش صورت گرفته و این که چگونه پروژه شما می‌تواند آن­ها را کامل کند، باید از وبسایت‌های معتبر کمک بگیرید.
در صورت ارسال درخواست به دانشگاه‌های مختلف، مطمئن شوید که برای هرکدام پروپوزال‌های جداگانه و منحصربه‌فردی ارسال می­‌کنید، در صورتی که پروپوزال دکتری برای استفاده در چند جا نوشته شده باشد، مسئولان متوجه این موضوع خواهند شد و شانس شما برای ادامه کار کاهش می‌یابد. مطمئن شوید که چهارچوب جامع و قانع‌کننده‌ای برای تحقیق خود در این بخش ایجاد کرده­‌اید. در این چارچوب باید موارد زیر رعایت شده باشد:
🔺سؤالات تحقیقاتی (معمولاً ۱-۳ باید کافی باشد) و دلیل پرسیدن آن‌ها؛
🔺رویکرد اصلی شما (مفهومی، نظری، تجربی و هنجاری، به صورت مناسب) و منطق قضیه؛
🔺اهمیت تحقیق (در زمینه علمی‌و علت لزوم، و سایر زمینه‌ها).

جهت خرید صندلی در مقطع دکتری در هر یک از دانشگاههای داخلی یا خارج از کشور و یا جهت نگارش رساله دکتری و یا استخراج مقاله از آن فقط کافیست با کارشناسان مجرب موسسه مدرک فوری ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code