شاید اکثر افرادی که در تکاپوی پزشک شدن هستند تنها راه فرار از کنکور و تحصیل پزشکی را مهاجرت به کشورهای دیگر می دانند. برخی از دانشگاههای خارجی در طول زمانهای گذشته بدون کنکور پذیرای دانشجویان از سراسر دنیا بودند. همه ساله شاهد افزایش تعداد این دانشگاهها در دنیا هستیم. این دانشگاهها با اخذ شهریه از دانشجویان خارجی شرایط تحصیل برای آنان را فراهم می کنند.
مهاجرت تحصیلی با تمام مزایایی که دارد مشکلات و سختی های مخصوص به خود را نیز دارد. شرایط زندگی در برخی کشورهای رو به رشد، آشنایی با مردمان و فرهنگ های جدید از جمله ویژگی های تحصیل در کشورهای خارجی است. اما از طرفی دوری از خانواده، هم زبان نبودن با مردمان این کشورها و مسائلی از این قبیل دلایلی هستند که برخی نمی توانند با آن کنار آیند.
جدا از همه این مسائل، توانایی مالی و گاهی دشواری در یافتن شغل مناسب برای اکثر اشخاص، زندگی در کشورهای خارجی را سخت کرده است. اخیرا شرایطی در داخل ایران فراهم شده است که افراد از این قبیل می توانند از مزایای آن بهره مند شوند. هر شخصی که برای پزشک شدن حاضر به صرف هزینه باشد می تواند با ثبت نام در پردیس های دانشگاهها به تحصیل بپردازد.
خرید صندلی پزشکی در دانشگاههای علوم پزشکی مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. این افراد با پرداخت شهریه های بالا برای حق تحصیل خود، می توانند یکی از صندلی های دانشگاهها را از آن خود کنند. به این شکل داوطلبانی که موفق به کسب قبولی در رشته پزشکی نشده اند می توانند در داخل کشور خود تحصیل کنند.

 

شرایط خرید صندلی پزشکی برای داوطلبان
این مسئله مورد سوال بسیاری از داوطلبان است که چطور می توانند در پردیس خودگردان دانشگاهها ثبت نام کنند. آیا باید دارای شرایطی خاص باشند یا نه. در جواب این سوال باید گفت که محدودیت خاصی برای خرید صندلی پزشکی ندارند. اما در هر صورت فرد داوطلب باید شرایط زیر را دارا باشد:

مورد چهارم از این 4 شرایط ذکر شده، مورد اصلی برای داوطلبان و دانشگاهها است. هر شخصی که اقدام به خرید صندلی دانشگاه کرده، شهریه ای معادل 25 میلیون تومان را نیاز خواهد داشت. این شهریه به حساب دانشگاه محل تحصیل پرداخته می شود. دانشجویانی که این میزان شهریه را پرداخت می کنند در کنار سایر دانشجویان پزشکی مشغول به تحصیل می شوند.
البته این میزان از شهریه ممکن است سالانه دستخوش درصدی افزایش نیز باشد. داوطلبان همچنین می توانند برای مقطع دکتری هم از این روش استفاده کنند. قطعا این مقطع مستلزم صرف هزینه های بیشتری خواهد بود. خرید صندلی پزشکی تاکنون در 22 دانشگاه علوم پزشکی قابل اجراست.

جهت دریافت مشاوره شرکت در زمینه کنکور سراسری یا خرید صندلی در دانشگاههای کل کشور فقط کافیست از قسمت تماس با ما با کارشناسان حرفه ای و با تجربه موسسه مدرک فوری تماس برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code