همان‌طور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، برای اقدام جهت اخذ ویزای کانادا (موقت یا دائم) ابتدا باید نوع ویزای مربوطه را تعیین نمود. سپس، با توجه به مدارک لازم برای آن ویزا، متقاضی اقدام به جمع‌آوری اصل اسناد و ترجمه رسمی آن‌ها خواهد کرد. لازم به ذکر است که در اغلب موارد ثبت مهر تأیید دادگستری نیز پس از ترجمه مدارک ضروری می‌باشد.
پس از آماده‌سازی مدارک، متقاضی اصلی و خانواده‌اش اقدام به تکمیل فرم‌های اطلاعات شخصی و نیز فرم‌هایی که مخصوص برای هر نوع ویزا مشخص شده است، می‌کنند.
در ادامه، بسته به نوع ویزا متقاضی می‌بایست اقدام به ثبت مدارک به صورت آنلاین کند و درخواست وقت انگشت‌نگاری (بایومتریک) نماید و یا پس از گرفتن وقت انگشت‌نگاری مدارک را به صورت حضوری به مراکز مشخص‌شده (VAC) تحویل دهد. شایان ذکر است که در حال حاضر به دلیل نبود سفارت کانادا در ایران، متقاضیان ویزای کانادا مجبورند تا برای فرآیند مرحله انگشت‌نگاری به کشورهایی که این مراکز در آنها موجود است سفر کنند. توجه داشته باشید که اعتبار انگشت‌نگاری برای هر فرد از زمان انجام ده سال می‌باشد.
پس از طی مرحله بایومتریک، فرآیند بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت کانادا و افسر مربوطه آغاز خواهد شد. این فرآیند بسته به نوع ویزای درخواستی چه از لحاظ مراحل بررسی و چه از نظر مدت پاسخ‌دهی متفاوت می‌باشد.
در انتها، پس از بررسی‌های لازم پذیرش یا عدم پذیرش درخواست متقاضی به او اعلام خواهد شد. در صورت قبول درخواست، متقاضی باید پاسپورت خود و سایر افراد حاضر در پرونده‌اش را جهت ثبت و چسباندن ویزا به همان مراکز تعیین‌شده یا VAC ارسال نموده تا فرآیند اخذ ویزای قطعی کانادا را به پایان برساند.

جهت اخذ ویزای کانادا و یا جهت تهیه هر یک از مدارک فوق و همچنین جهت اخذ دعوتنامه و یا جاب آفر (موقعیت کاری) فقط کافیست از طریق منوی سمت راست با کارشناسان مجرب موسسه مدرک فوری ارتباط برقرار نمایید تا در سریعترین زمان ممکن کلیه مدارک مورد نیاز برای شما را به بهترین نحو ممکن فراهم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code