موسسه مدرک فوری مفتخر است که اعلام نماید بار دیگر در سال 1400 به مانند سالهای قبل در خدمت جامعه پژوهشگران ایران در جهت نگارش و چاپ مقالاتشان در بهترین مجلات ISI و Scopus جهان باشد. موسسه مدرک فوری با در اختیار داشتن تیمی حرفه ای (که همگی از اعضای تیم داوری و هیئت تحریریه با سابقه مجلات ISI و ELSEVIER جهان می باشند)، آمادگی در جهت نگارش و چاپ مقالات در رشته های مختلف دانشگاهی را دارد. در ذیل به معرفی مختصری در زمینه انواع مجلات میپردازیم.

 

🚩 تقسیم بندی #مقالات از نظر محتوا و ساختار نگارشی:

🔬مقالات #پژوهشي‌:
این مقالات از روی تحقیقات علمی انجام شده ، نوشته می شود و چون بر یافته های علمی استوار هستند به آن #گزارش_تحقیق نیز گفته می شود.

📖مقالات #تحليلي‌:
مقالاتی را که پژوهشگران با استفاده از تجربیات کتابخانه ای سایر مولفین و از روی منابع پژوهشی آنها به نگارش در می آورند ، #مقالات_تحلیلی گویند که ممکن است یا نظریه های قبلی را تکمیل و یا درصدد اثبات آنها برآید یا آنها را چالش بکشد.

📚مقالات #مروری:
مقالات مروری در حقیقت به مقالاتی که به تجزیه و تحلیل مقالاتی می‌پردازند که قبلا منتشر شده اند و با تحليل‌ كلان‌ و ارزيابي‌ انتقادي‌، نوشته‌هايي‌ را بررسی می‌کنند كه‌ قبلاً انتشار یافته اند‌ و ساختاربندی، يكپارچه‌سازي‌ و ارزشيابي‌ مقاله انتشار یافته، برای پيشرفت‌ پژوهش‌هاي‌ امروزه در جهت‌ روشن‌ شدن مسئله‌اي‌ مشخص‌ دنبال‌ مي‌ نماید.

📌مقالات با #موضوع_خاص:
گزارشی از یک کشف جدید یا موضوعی تازه و بکر که برای اولین بار منتشر می شود.

📗مقالات #کوتاه:
در مواردی مجلات برای به چاپ رساندن سریع مقالات علمی و انتشار یافته های علمی و افزایش تعداد مقاله های منتشره در مجله، اقدام به چاپ مقالات کوتاه پژوهشی می‌کنند.

✏️مقالات #جمع_بندی:
اين‌ نوع‌ مقالات برای جمع بندی و انعكاس‌ نقطه‌نظرهاي‌ مختلف‌ درج‌ شده در نوشته‌هاي‌ مرتبط‌ با موضوعي‌ خاص‌ پرداخته می‌شود و پژوهشی نو ارائه داده نمی‌شود و مقاله را مورد سنجش قرار نمی‌دهد.

 

اخذ پذیرش مقاله چقدر زمان خواهد برد؟
1. پس از ارسال مقاله توسط نویسنده به سامانه، در مرحله اول مقاله از نظر رعایت راهنمای تدوین (حداکثر ظرف یک هفته) توسط کارشناسان نشریه بررسی خواهد شد. (لطفا جهت تسریع در روند فرآیند داوری، قبل از ارسال مقاله، قسمت راهنمای نویسندگان را به دقت مطالعه کنید و مقاله را به طور دقیق بر اساس راهنمای تدوین موجود در سامانه تنظیم و ارسال کنید).
📂📂📂📂📂📂📂
2. در صورت پذیرش در مرحله اول، مقاله در مرحله دوم از نظر کیفیت محتوا و مرتبط بودن موضوع توسط سردبیر، دبیر تخصصی و کمیته علمی مورد ارزیابی اولیه قرار خواهد گرفت. این مرحله معمولا یک هفته به طول خواهد انجامید.
📌📌📌📌📌
3. پس از پذیرش در مرحله دوم، مقاله به دو داور ارسال خواهد شد. فرآیند داوری مقالات بدین شرح است:
1. اگر دو داور مقاله را رد کنند، مقاله رد خواهد شد.
2. اگر نظر دو داور بازنگری کلی مقاله باشد مقاله برای بازنگری به نویسنده داده خواهد شد.
3. اگر نظر یک داور بازنگری کلی و داور دیگر رد مقاله باشد، مقاله به داور سوم ارسال و با توجه به نظر داور سوم بر اساس مورد 1 و 2 تصمیم گرفته خواهد شد.
🗞🗞🗞🗞🗞🗞🗞
4. پس از اینکه نویسنده مقاله را بر اساس نظر داوران اصلاح و ارسال کرد، مقاله به یکی از داوران برای ارزیابی تطبیقی داده خواهد شد.
هر هفته ایمیلی برای یادآوری به داوران ارسال می‌شود و در صورت عدم داوری مقاله پس از یک ماه، مقاله از داور پس گرفته شده و به داور جدید داده خواهد شد. با توجه به میزان اصلاحات درخواستی و نقطه نظرات داوران و سرعت و دقت انجام اصلاحات توسط نویسندگان، اخذ پذیرش در این نشریه حدود 6 ماه (در صورت تایید نهایی داوران) به طول خواهد انجامید.

 

جهت دریافت به روزترین لیست مجلات مورد تایید وزارتین فقط کافیست با مشاورین موسسه از طریق منوی سمت راست صفحه در ارتباط باشید تا در کمترین زمان ممکن مقاله شما را در برترین مجلات جهان به چاپ برسانیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code