آزمون آیلتس توسط مجموعه‌ای از افراد متخصص در زمینه‌ی ارزیابی زبان انگلیسی طراحی و برگزار می‌شود. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود. این آزمون تمام مهارت‌های تسلط به زبان انگلیسی داوطلبان را مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌دهد. نمره‌ی کسب شده در آزمون آیلتس توسط داوطلب، می‌تواند میزان آمادگی و مهارت وی را برای ورود به شغل یا مقطع تحصیلی جدید نشان دهد. آزمون آیلتس چهار مهارت تسلط به زبان انگلیسی داوطلبان را را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این چهار مهارت عبارت هستند از:

برای بالا بردن شانس قبولی و موفقیت در کسب نمره‌ی لازم در آزمون آیلتس، بهتر است با نحوه‌ی طرح سوالات و پاسخگویی به آنها آشنایی قبلی داشته باشید. آزمون آیلتس دارای دو نوع آزمون آکادمیک و آزمون عمومی است. اگر هدف شما از شرکت در آزمون آیلتس اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بین‌المللی و ادامه‌ی تحصیل در موسسات آموزش برتر است، باید در آزمون آکادمیک شرکت کرده و نمره‌ی لازم را در این آزمون کسب نمایید. نحوه‌ی برگزاری آزمون و سیستم نمره دهی در هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و آزمون آیلتس عمومی به یک صورت انجام می‌پذیرد. بخش اول آزمون که شامل قسمت‌های شنیداری، خوانش و درک مطلب، و نوشتاری هستند در یک روز برگزار می‌شود. بین سه قسمت بخش اول آزمون زمانی برای استراحت یا وقت در نظر گرفته نمی‌شود. بخش ارزیابی تسلط داوطلب به مهارت گفتاری زبان انگلیسی ممکن است در همان روز، چند روز قبل از بخش اول، یا چند روز بعد از بخش اول برگزار شود. تاریخ و ساعت برگزاری آزمون گفتاری توسط موسسه‌ی محلی که اقدام به برگزاری آزمون می‌کند، تعیین می‌شود.

فقط کافیست جهت دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام، شرکت و اخذ مدرک آیلتس با کارشناسان ما از طریق منوی سمت راست ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code