از زمانی که فرانسه به عضویت اتحادیه اروپا در منطقه شینگن در آمد، متقاضیان می‌توانستند از سال ۱۹۹۷ برای ویزای فرانسه اقدام کنند. اروپای واقع در فرانسه بخشی از منطقه شینگن محسوب می‌شود. علاوه بر این، هیچ کنترل مرزی برای کشورهای شینگن انجام نمی‌شود!

دقیقاً همان‌طور که برای مراجعه به ویزای خاص فرانسه نیازی ندارید، لازم نیست که در نزدیک‌ترین سفارت فرانسه برای ویزای شینگن اقدام کنید. مراجعه به سفارت فرانسه تنها در صورتی لازم است که تنها مقصد شما فرانسه باشد. بااین‌حال، بیشتر مردم به بیش از یک کشور اروپایی سفر می‌کنند، در این صورت قوانین کمی متفاوت است. درنتیجه، اگر قصد بازدید از چندین کشور اروپایی را دارید که در منطقه شینگن قرار دارند، باید برای ویزای شینگن خود در سفارت کشوری که مقصد اصلی شماست، اقدام کنید. در صورت عدم تعیین این مسئله، ابتدا باید درخواست خود را برای اخذ ویزا به سفارت کشور مورد بازدید خود ارسال کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر قصد دارید به آلمان و سپس به فرانسه بروید، ویزایی که از سفارت آلمان دریافت می‌کنید، به شما اجازه ورود به فرانسه نیز می‌دهد.

مقررات و انواع ویزا بسته به مدت و هدف اقامت در قلمروهای اروپایی یا غیراروپایی فرانسه متفاوت است. برای اقامت کوتاه‌تر از ۹۰ روز شما نیاز به ویزای اقامت کوتاه‌مدت دارید. اگر متقاضی به مدت بیش از ۹۰ روز بماند، نیاز به ویزای ملی طولانی‌مدت دارد.

مقررات و انواع ویزا با توجه به قلمرو فرانسه که قصد بازدید از آن را دارید متفاوت است. بسته به هدف ویزای اقامت طولانی فرانسه، انواع مختلفی وجود دارد. می‌توان چنین ویزا را با اهداف زیر به دست آورد:

در صورتیکه متمایل به دریافت ویزای تضمینی فرانسه می باشید یا جهت پرونده مهاجرتی خود به مدارک تحصیلی یا شغلی نیاز دارید فقط کافیست با کارشناسان مجرب موسسه مدرک فوری ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code